Stručne: prečo lacné krmivo nepomáha?

Útulky a OZtka často odmietajú lacné supermarketove krmivo. Dôvod je jednoduchý. To že je to pes z útulku neznamená, že on môže jesť nekvalitné granule a že jeho žalúdok nebolí.
 
Všetky útulky sa snažia kŕmiť jednou značkou granúl a to z dôvodu, že psíkove trávenie si dlho zvyká na zloženie granúl. Preto je ideálne pred tým ako niečo kúpite opýtať sa OZ čo aktuálne potrebujú. Nekvalitné krmivá ako Darling, pedegree, Orlando… majú veľmi biedne zloženie a tak majú veľmi veľkú kŕmnu dávku. Čím kvalitnejšie granule tým menšia kŕmna dávka takže v konečnom dôsledku mech vydrží dlhšie.
 
Ďalší problém je stolica. Lacné granule majú nízku výživovú hodnotu a cez psíka to vlastne len prejde. Takže robia potrebu viac krát denne z 2-3x na 6-7x. Nastávajú žalúdočné ťažkosti, kedy môžu nastať hnačky, kde potrebujete nasadiť pri najlepšom len probiotiká.
 
Čiže v konečnom dôsledku sa hodnota lacných granúl vyšplhá s veterinou na oveľa vyššiu sumu. Preto vždy dajte na kvalitu nad kvantitou. Aj útulkáči si zaslúžia kvalitné jedlo a vždy plnú misku.