Zbierka na kúpu kancelárskeho kontajnera

Jedenásť dlhých rokov bojujeme za práva zvierat na Liptove. Jedenásť dlhých a krutých zím prakticky živoríme. Vždy sme v prvom rade ratovali zvieratá, robili sme všetko možné, aby sme prežili. Cez naše ruky prešlo vyše 1000 zvierat bez ohľadu na ich vek, zranenia a fyzické alebo psychické traumy.

Z desných podmienok z Revolučnej ulice, kde sme všetko lepili, sme sa prepracovali na nový pozemok, holú lúku bez sietí, v priemyselnej zóne. A začal boj.

Dlhý jeden rok nám trvalo, kým sme boli schopní začať prenášať koterce so psami na nové miesto. Fungovali sme na dvoch poliach, jedna partia betónovala platne, stavala plot, čistila dvor a druhá partia sa starala o psov.

Presťahovali sme sa do nového, ale nič sa tým neskončilo. Prvú zimu sme fungovali bez elektriky a vody. Neviem, ako sme dokázali nakŕmiť cez 50 psov, kde sme nabrali tú silu bojovať ďalej. Studňa bola vykopaná, jediné čo nám chýbalo, bola elektrika. Meter po metri sme zakopali s vašou pomocou kábel od hlavnej cesty až po útulok (vyše 200 metrov). Konečne nám tiekla voda z kohútika bez elektrocentrály, konečne sme mali svetlo a konečne nám išiel radiátor. Pre niektorých samozrejmosť, pre nás obrovský úspech.

Na novom pozemku sme ale, žiaľ, už štvrtý rok bez sociálneho zázemia. Buď sa prezlečiete medzi kotercami v +/- 20°C mrazoch alebo sa prezlečiete v karanténne s 15 psami. Že obedujete medzi psami a teplý čaj na zohriatie pijete medzi karanténnymi boxami a popri tom občas rozmýšľate, či si nepustíte infúzky spolu s pacientami, že občas už neviete, z ktorej misky ste si práve dali sústo, na to všetko sa dá zvyknúť a občas i pousmiať… O toalete však ale pomlčíme.

Je veľmi nepríjemné povedať ľuďom, že fungujeme na útulku bez toalety. Že sme sa museli nastaviť tak, aby sme zvládli celý deň bez WC. Veľakrát nepiť, aby sme to zvládli. Preto je na čase sa pohnúť vpred a urobiť ďalší krok k vylepšeniu podmienok u nás v útulku. Doba je ťažká, ale nemôžeme dlhšie čakať, musíme to skúsiť.

Vyhlasujeme zbierku na kúpu kancelárskeho kontajnera so sociálnym zariadením.

Cenové ponuky sa líšia, no v priemere to vychádza na 10 000-12 000 eur spolu už s dovozom, podkladom, terénnymi úpravami a natiahnutím sietí. Samozrejme sa na zbierke popri starostlivosti o zvieratá a chod útulku podieľame aj my organizovaním aukcií, zapájaním sa do rôznych súťaží a projektov.

Prosíme, ak si aspoň trochu vážite našu prácu, každé jedno euro sa počíta.

Do poznámky uveďte: kontajner

 • Slovenský účet vo FIO banke
  SK4883300000002000729474
  SWIFT:FIOZSKBAXXX
 • Český účet vo FIO banke
  2000729474/2010
  CZ37 2010 0000 0020 0072 9474
  SWIFT:FIOBCZPP
 • 2 percentá tlačivo:
  https://ocamipsa.sk/?page_id=473

Ďakujeme