Pampi: prečo nám nebol vrátený žiadny psík?

Text sme si požičali od Pampi (originálny príspevok na FB tu). 

Nebol nám vrátený žiadny psík, ale denne nám napíše niekoľko ľudí, že toho svojho chcú dať preč, že ho majú radi ako vlastné dieťa ale…

Toľko sa snažíme ľuďom nastavovať zrkadlo ale niekedy za zdá všetko márne.

Náš posledný dočasník Yzzi. Chlapec na vrchole puberty, dlho žil na ulici. Prvé, čo urobil, keď sme ho vo vnútri pustili… S rozbehom výskok na linku s pečivom, sáčok do papule, rožky sa rozleteli všade po dlažbe, z linky preskok rovno na stôl, tam v momente zdvihnutá noha a ošťatá celá stena nad stolom a po drevenom stole všade kvapky. Ponožku na zemi stačilo premiestniť o 10cm a už noha zdvihnutá. Po mesiaci v dočaske pokojný, vyrovnaný havko, s hyg. návykmi. Ani na sekundu nás nenapadlo vrátiť ho OZetku z dočasky.

Ja rozumiem, že ľudia nemajú trpezlivosť, že nechcú aby im psy ničili gaučovky, vyhrabovali cibuľu z vyvyšenej hriadky, odhryzali hlavičky kvetov z pivónii (pri psoch v dočaske, aj keď to na videách nie je vidno sa toto denne deje, máme zničenú väčšiu polku domu). Nerozumiem tomu, prečo si takí ľudia zaobstarajú/kúpia adoptujú psa. Čo čakajú krémeše? Nikdy to nie je len sladký krémeš.

Neviem si predstaviť vrátiť psa. Nedonúti má k tomu žiadna alergia, žiadne sťahovanie, zničená polka domu, dohrýzený syn. Ak Teba áno, prosím neadoptuj si psa. Stačí si pred adopciou položiť jednoduchú otázku, viem si predstaviť situáciu, ktorá ma donúti psíka vrátiť? Ak nie, si vhodný kandidát na jeho zadováženie.

A potom počujete tie príbehy, že:

  • chceme vrátiť psíka, lebo breše na dedka
  • musíme ho vrátiť, lebo nájomca zakázal mať psov v byte (my s manželkou sme si hľadali kedysi dávno podnájom. Našli sme, malý pes nie je problém, mali sme cavaliera, bol to holobyt. Presťahovali sme tam komplet nábytok, išli sme tam prespať a pani, že nakoniec si to premyslela a pes nemôže. Asi si myslela, že sa pokakáme a povieme, že psíka dáme niekde inde. Ešte v tú noc som nás komplet celých na dodávke presťahoval naspäť k rodičom. Majiteľke spadla sánka
  • mám alergiu (sám mám takú silnú, že koža na rukách vkuse do krvi popraskaná)
  • veľmi vyrástol a my sme chceli malého psa
  • sťahujem sa

 

Mať havka nie je povinnosť, ak Ťa má obmedzovať, prečo ho vôbec mať?