KLINČEK

Tak čaute, konečne sa vám predstavujeme v plnej zbroji. Sme taká Dannyho dvanástka v polovičnej verzii. Rozkošní mini zlodejíčkovia sŕdc, plastových fliaš, ponožiek, papučí, sušiaceho sa prádla a vlastne všetkého, čo pred nami nezdrhne. Náš vstup do života nemusel skončiť vôbec takto idylicky v dočaske, v teple, milovaní a rozmaznávaní. Naša mamka Olivia už aj s nami v brušku bezprízorne behala uprostred ničoho pri hlavnej ceste. Našťastie sa ju podarilo odchytiť skvelej pani. No tá hneď zistila, že niečo nie je v poriadku a mamkine bruško je až príliš veľké, tak ju naložila do auta a smer veterina. A o pár minút po odchyte sme sa jej v aute už začali pýtať na svet. Tá to mala ale skvelo načasované, čo poviete 🙂
Ako to však býva u takýchto vyhodených psíkov bez veterinárnej starostlivosti a bez jedla , prvé dni ale aj týždne s nami neboli vôbec veselé. Naša mamka bola podvyživená a aj napriek kvalitnej strave a pohodliu začala strácať mlieko a miestami nás aj odmietala. My sa jej ale vôbec nečudujeme. Sama ledva prežila… No dnes sme krásne strapaté 4 mesačné šteniatka pripravené na nový domov. Svoju maminu sme už o dáky 1-2 cm a 1-2 kilá predbehli, ale väčší už asi nebudeme. Aj keď sme malí, v dospelosti budeme mať do 10 kg, a max. 35-40 cm, pre svoj temperament sa hodíme k mladým aktívnym ľuďom, ktorí nás fyzicky unavia a psychicky zabavia. Sme vhodní na agility, či dogdancing, ale aj skvelí parťáci na výlety a turistiku. Treba brať na vedomie, že sme krížence ratlíka (mamka) a asi bradáča/parson teriéra/jack russel teriéra, teda pinča a teriéra, čo je zmes temperamentu a veľa, veľa energie. Máme radi aj iné zvieratká, pred väčšími psíkmi máme rešpekt, ale skamarátime sa. Hodíme sa aj k deťom, no už asi väčším, lebo ako každé šteniatko máme ešte ostré zúbky a nechtiac by sme mohli ublížiť. Preto sa po domácky voláme Pirane. Pre našu veľkosť, krátku a veľmi riedku srsť bez podsady hľadáme domov v byte alebo v dome s prístupom dovnútra, môžeme aj k druhému psíkovi 😉 Sme 4 bratia s 2 segrami. Baby sú jedna tmavá Bazalka a jedna svetlá Mäta. My chalani sme dvaja svetlí- krátkosrstý hrubosrstejší Tymian a večne strapatý Šafran a dvaja tmaví- Klinček a Oregano, ktorý sa od seba líšia presne o dva biele chlpy na hrudi.

KLINČEK: je z nás chalanov najmenší, dvojča Oregana, ale má redšiu srsť. Ako som už písal, od Oregana ho odlišujú 2 biele chlpy na hrudi, ktoré mu chýbajú. Je to také holátko ako jeho sestra Bazalka. Zapája sa s nami do všetkých hier, ale keď nás má už plné zuby, tak sa ide uložiť bokom, kde mu dáme všetci pokoj alebo sa pýta na ruky.

Dátum narodenia: 11. máj 2021
Hmotnosť: v dospelosti do 10 kg
Vakcína: áno
Čip: áno
Odčervenie: áno
Kastrácia: psy okolo 1. roku, fenky po 1. háraní
Znášanlivosť: áno
Umiestnenie: byt, dom s prístupom dnu

Podmienky adopcie:
1) telefonický pohovor: 0948 894 777 (v prípade viacerých záujemcov na rovnakého psíka, robíme výber. Neplatí, kto sa prvý dovolá, ten aj psíka dostane)
2) úhrada adopčného poplatku vo výške 70 eur
3) podpis adopčnej zmluvy, v ktorej sa budúci majiteľ zaväzuje ku kastrácii fenky po prvom háraní, počas ktorého NESMIE byť nakrytá!
4) vyzdvihnutie si psíka priamo na útulku (prevozy nerobíme, ani neposielame naše psíky nejakými spoločnými zvozmi!)